Parapety jako módní doplněk oken

Screen Shot 2015-08-26 at 09.46.00Na trhu je dnes k dispozici široká nabídka parapetů, které slouží jako vhodné řešení úpravy oken. Především v souvislosti se snahou o co největší úspory energií, se na obytných i komerčních budovách vyměňují zastaralá okna za velice úsporná plastová okna. Aby jejich použití splnilo požadované nároky, nemohou chybět vhodné parapety, které teprve plastové okno vhodně doplní.

Parapety jako doplněk oken

Vnitřní parapety jsou ideálním doplňkem plastových, ale i dřevěných oken. Jejich výhodou je, že existuje široká škála dřevo dekorových fólií, které umožňují vybrat si každému podle jeho představ. K dřevěným oknům se hodí různé imitace dřev, naopak u plastových oken spíše vyniká hladká, nestrukturovaná fólie nebo laminát.

Přednosti okenních parapetů

K přednostem plastových parapetů patří kromě jiného i lehkost, což velice usnadňuje jejich instalování. Při montáži nebo jakýchkoliv zednických pracích v okolí parapetů, se vyplatí jejich povrch chránit krycím, nepropustným materiálem. Rovněž by se neměly parapety vystavovat krátkodobým teplotám nad +60°C, což by vedlo k jejich deformování. Mezi další výhody plastových parapetů lze zařadit širokou škálu barevných odstínů i cenovou dostupnost.

Rate this post
Štítky: Nezařazené

Comments are closed.