Jarní a velikonoční dekorace do interiéru i exteriéru

Jaro je již v plném proudu a příroda nám v těchto dnech ukazuje jednu ze svých nejkrásnějších tváří. Stromy, keře i květy rozkvétají v různorodých barvách a vůních. I vy je můžete pustit na vaše zahrádky a do svých příbytků. V dnešním článku vám dáme několik tipů na jarní dekorace, které můžete umístit na vaše zahrádky, venkovní prostory či balkóny. Přivítat jaro a velikonoční svátky, které jsou již za dveřmi, můžete i u vás doma, takže přidáme i inspiraci na interiérové velikonoční dekorace.

Rozveselte své zahrádky

Ti z vás co mají doma alespoň malou zahrádku či balkón si mohou v této ideální době, která je určena nejen pro výsadbu užitkových rostlin, tak těch okrasných, zasadit nějaké to jarní kvítí. A nemáme na mysli pouze na záhonky, ale také do květináčů, truhlíků či jiných nádob, jež vám mohou skvěle posloužit jako jedinečné exteriérové dekorace. Existuje ne jedna jarní rostlina, která neskutečným způsobem rozzáří vaši zahrádku svými barevnými květy. Mezi první se řadí sněženky, bledule a krokusy, na ty je ale už pozdě. Máte však řadu dalších možností. Nyní si můžete zahrádku osadit maceškami, primulemi, okrasnými sedmikráskami, hyacintami, tulipány nebo narcisy. Velice efektně vypadá kombinace těchto rostlin pospolu. Jak můžete vidět níže na fotografiích, které jsme si vypůjčili z magazínu o bydlení a zahradě Bydleni-dnes.cz, lze osázet nádoby různě.

1

2

3

 Při výsadbě se můžete pořádně vyřádit a pakliže budete osazovat truhlíky nebo květináče, můžete je dodekoravat třeba vajíčky, čímž navodíte atmosféru Velikonoc.

Veselé barvičky i u vás doma

Jaro je spojeno s veselými barvami. Šedi a pochmurných barev jsme si během zimy užili dost, takže si pusťte zářivé odstíny i k vám domů. Vytvořte si jarní či velikonoční dekorace, které lze umístit kamkoli. Rozhodně by vám neměla chybět alespoň jedna dekorace na jídelním či konferenčním stole. Může být zastoupena vázou s čerstvou kyticí jarních květin nebo třeba košíčkem osázeným obilím a ozdobeným symboly Velikonoc.

Zavítejte do specializovaného obchodu pro jarní dekorace nebo si je vyrobte sami. Inspirací vám může být kupříkladu článek z online magazínů pro ženy Woman-in.cz, na který jsme narazili: http://woman-in.cz/nacerpejte-inspiraci-velikonocni-a-jarni-dekorace-do-bytu/ a odkud jsou také fotografie výše. Tradiční velikonoční dekorací je bezesporu upečený beránek či zajíček, takže pokud si na něj troufnete, tato dekorace vám nejen byt ovoní, ozdobí, ale také si na něm skvěle pochutnáte.

 4

5

Již nyní je nejvyšší čas začít připravovat dekorace v tomto duchu, protože Velikonoce tady budou již za pár dní, takže ať si tyto ozdoby stačíte dostatečně užít.

5/5 - (1 vote)

Přidejte komentář