Jak začít stavět dům

442399_70949187-1332578_177x177Vlastní bydlení v rodinném domě, postaveném podle všech architektonických trendů současnosti, je snem stále většího procenta českých rodin. Stále větší procento českých rodin se také rozhodlo tento sen proměnit ve skutečnost. Jak začíst stavět dům a co všechno je zapotřebí? Přesně na toto téma se nyní zaměříme.

Začněte s výběrem pozemku

Ze všeho nejdříve je nutné vybrat novou lokalitu, ve které máte v plánu svůj nový rodinný dům postavit. Mnoho staveb se totiž upravuje podle toho, v jaké lokalitě budou umístěny a podle samotných dispozic pozemku – hlavně dle jeho velikosti a struktury. Veškeré informace o stavu volných pozemků určených k zástavbě lze v dnešní době vyhledat v katastru nemovitostí a to dokonce na internetu. Právě na internetu dokonce existuje služba katastr nemovitostí podle jména, kde rychle a přehledně zjistíte potřebné informace.

Zvolte typ stavby, který vám bude vyhovovat

Až budete mít vyhlédnutý pozemek, tak přichází vhodná chvíle na to, začít přemýšlet o samotné stavbě, tedy o její konstrukci a velikosti. Máte na výběr klasické cihlové stavby nebo dřevostavby. Z hlediska velikosti stavby a počtu pater dělíme rodinné domy na bungalovy a patrové domy. Pokud bychom si měli představit, jaké stavby jsou v dnešní době nejčastěji k vidění, jedná se o bungalovy v provedení dřevostavby. Důvody jsou jasné – efektivní využití prostoru, minimální tepelná náročnost a levná cena.

Často využívaná je solární energie

V současném stavebnictví je kladen stále větší důraz na snížení závislosti na okolních zdrojích. Snažíme se minimalizovat výdaje za vytápění i za elektřinu. Velmi využívaná je zejména solární energie. S pomocí solární energie může docházet k vytápění domácnosti, k větrání domácnosti nebo k výrobě vlastní elektřiny pro účely rodinného domu. Stačí vybrat ten správný typ a tu správnou technologii. Nejvyužívanějším druhem jsou fotovoltaické elektrárny na střeše.

5/5 - (4 votes)

Comments are closed.