Jak vyrobit jarní vázu

Jarní váza, kterou lze umístit jak venku tak uvnitř není na výrobu vůbec těžká. Záleží na vkusu toho, kdo si vázu vyrábí a jaké „ingredience“ použije. Potřebovat budete větve, nejlépe s pueny připravenými k rozkvětu (není nutností, dekorativní větve bohatě postačí), nízké květiny, které budou vázu doplňovat, zeminu a samozřejmě vázu, která může být průhledná.

První co musíme udělat je aranžování větví. Není vhodné, aby byly všechny stajně dlouhé s délkou větviček si pohrajte. Poté zastřihneme konce, které půjdou do vázy. Následně je nejlepší vložit spodní část větví do igelitového sáčku, do kterého vlijeme trochu vody (stejně jako na videu). Sáček můžeme poté upevnit třeba gumičkou, nebude vidět.


Nakonec vložíme větvě do vázy a zasypeme trochou hlíny, aby držely. Nakonec na hlínu položíme nízko rostoucí květiny, které zakryjí spodní část větví a i sáček, ve kterém jsou umístěny. Především ale luxusně doplní tuto dekoraci. Na větve lze poté rozmístit ještě nějaké dekorační doplňky, ale není to nutné.

4/5 - (1 vote)

Komentáře

Jeden komentář to “Jak vyrobit jarní vázu”
  1. marka007 napsal:

    To jsou krokusy na tom videu? Nebo co je to za květiny?

Přidejte komentář