Jak udělat velikonoční dekoraci z balónku

vajickoanotaceVelmi jednoduchou a přitom krásnou velikonoční dekoraci můžete vyrobit i z obyčejného balónku a bavlnky. Vznikne tak velikonoční vajíčko, které ve vašem okolí jistě bude mít málokdo a dokonale ozdobí interiér bytu, či domu. Potřebovat budete: nafukovací balónek, bavlnku (nebo krajky), disperzní lepidlo. A to je vše.

Nejprve nafoukněte balónek do velikosti, kterou potřebujete a opatřete provázkem, kterým budete balónek vytahovat z výsledného výrobku. Poté do disperzního lepidla namočte bavlnky, které na vajíčko budete používat. Fantazii se meze nekladou. Poté bavlnkou omotávejte balónek dlelibosti. Doporučujeme omotávat ve všech směrech, každopádně je třeba horizontální i vertikální směr, aby bavlnka držela tvar.

Pokud jste spokojeni, nechte výrobek zaschnout, raději dva až tři dny, dokud lepidlo zcela nezaschne. Balónek poté propíchněte a vytáhněte otvorem v místě, kde je uvázaný provázek. Hotovo. Vajíčko můžete pověsit na dveře, do okna, nebo jich udelat více a ozdobit jimi stůl. Příště se těšíme na další velikonoční dekorace návody.

4.7/5 - (19 votes)

Přidejte komentář